קופיקו עונה 3קופיקו מהפנט את כל המשפחה וגורם להם לעשות כל מה שהוא רוצה.
דובי ואברום נהנים מהחופש כששושנה מהופנטת ועושה כרצונם אך נגה רוצה את משפחתה הרגילה בחזרה למורת רוחו של קופיקו.


קופיקו מזמין לצ'יקיטה העצובה חברים, הלילה הופך למסיבת פיג'מות של כלבלבים
שלא נותנים לאף אחד לישון דווקא כשצריכים לקום בחמש בבוקר לטיול במדבר יהודה.אברום קונה בשוק מכשיר ניווט מסתורי השייך לפיראט בשם כחול השפם, קופיקו ויורם מגלים בתוך המכשיר מפת אוצר והמשפחות מחליטות שיצאו יחדיו לחפש אותו למחרת בבוקר, אבל לפיראט יש תוכניות אחרות עוד הלילה.
משפחת לזר ומשפחת תפוחי מבלים יום הרפתקאות בלונה-פארק.
מרוצי מכוניות, מגלשות מים, קרוסלה וקסמים מסתוריים הם רק חלק מהכיף.


מי יצליח להשיג יותר כסף? יורם שעובד בשלל עבודות מפרכות, או קופיקו שממציא חברה למוצרי טיפוח ומגייס את שלומקה כסוכן מבלי לגלות לו ממה המוצרים האלו מורכבים ומה ההשפעה שלהם.ופיקו והילדים מתאמנים במקלט להופעה במתנס עין גנים ומגלים כי אפשר לדבר דרך הצינורות לבית של שושנה. ימימה המכשפה ממליצה לשושנה לעבור לגור במטולה והילדים מנצלים את התגלית כדי להציל את דובי ולהישאר בעין גנים .
חיית המחמד החדשה של קופיקו הופכת בעזרת יורם למפעל משי וכל הבית מתמלא בתולעים. קופיקו שמגלה איך מכינים משי, סוגר את המפעל, מה שמאלץ אותם 
למצוא תחליף יצירתי למשי שהזמין מהם אברום.

יורם ושלומקה נבחרים לשמור על הרצל התרנגול הקמע של קבוצת הכדורגל השכונתית עד למשחק הגמר אולם קופיקו מחליט לשחרר את הרצל לחופשי
נצחון המשחק וחייהם של יורם ושלומקה בסכנה אם לא ימצא לתרנגול האדום תחליףנחמן הוא כלב עם תאווה מוזרה לניירות. תמר שלחה אותו לאילוף מקצועי אבל קופיקו הרחמן מחליט לאלף אותו בעצמו. האם בגלל האילוף של קופיקו נחמן ימצא את עצמו 
מגורש מהבית לצער בעלי חיים;שושנה מספרת על פורץ שנכנס אליהם הביתה באמצע הלילה. נגה כל כך מפחדת שתמר שוקלת לעבור דירה. קופיקו ממלא את הבית במלכודות למקרה שהפורץ יתקוף שנית ומעלה בחכתו הפתעה.קופיקו ונגה הולכים לחפש אוצרות ומוצאים גור חתולים חמוד. שושנה מנסה לחסוך בעלות שיפוץ האמבטיה ומספרת לילדים כי יש אוצר מאחורי הקיר, החבורה שוברת את הקיר הלא נכון ועמלת לבנות אותו מחדש מבלי לדעת שהחתול הקטן הספיק להסתתר מאחוריו.ורם נדקר בישבנו ממזלג חלוד בגינה המלוכלכת של עין גנים. קופיקו ונגה אוספים משאלות מאנשים וכך מגייסים המון מטבעות לשיפוץ הגינה, אחד המטבעות הוא מטבע אספנים יקר ערך של אברום, האם כל המשאלות יתגשמו..?

קופיקו נגה ודובי תופסים את מקומו של מנשה הסנדלר ומתקנים לכל השכונה את הנעליים, אבל כשיש בסביבה חומר מחונטוזה שמקפיץ את כל מי שדורך עליו הכל יכול לקרותחיים תרנגול הוא ילד בריון שמציק ליורם ולוקח לו את דמי הכיס. כתגובה שלומקה מנסה ללמד את יורם תרגילי ג'ודו להגנה עצמית, תמר אומרת לו להציע לחיים להיות חבר שלו, קופיקו מלמד את יורם טכניקת הגנה בשיטת הדיגדוגים.
קופיקו הבלש חוקר אחר גניבת הלפטופ של שלומקה, הוא יוצא לשטח לאסוף ראיות ובטעות הופך את שלומקה עצמו למבוקש ע"י המשטרה. יורם חמוש בתוכנה סלולארית מתוחכמת יוצא עם קופיקו ותמר לפצח את התעלומה.


משפחת תפוחי מגיעים לישון אצל הלזרים בגלל ריסוס בביתם, שושנה קמה בבוקר עם כתמים של חלב על הכותונת ומכחישה את השמועות שהיא מתהלכת בלילות. קופיקו הסקרן נשאר ער בלילה כדי לעקוב אחרי שושנה הסהרורית ומגלה דבר מפתיע.
ההורוסקופ מנבא לתמר אסונות וצרות, קופיקו מחליט לשמור עליה כדי שתצליח לשחק בשעשועון טלויזיה ולזכות בחופשה משפחתית בחו"ל, גם שושנה מתכננת על הפרס החלומי ומנסה לחבל בהצלחתה של תמר בשעשועון.ליורם יש חלום לשחק בנבחרת כדורגל אבל ההורים מתנגדים ומעדיפים שישקיע בלימודים, קופיקו מספר ששחקן הכדורגל האגדי דדי בן דיין מאמין ביורם ואף מצליח לשכנע אותו לבוא לביקור בבית משפחת לזר ואולי גם למשחק.


קופיקו מקבל ערכת כישוף של רופאי אללים מדודו השאמן בחונטוזה, אברום עושה את עצמו חולה כי נמאס לו מהמטלות של שושנה, יחד הם מאחדים כוחות והופכים את אברום לחמור. שושנה נאלצת לחיות עם אברום בצורת חמור עד שתלמד לשנות את דרכיה.


תמר מקבלת מתנה חופשה בספא, כשאברום ושושנה מחליטים להצטרף ידוע שהחופשה עתידה להיהרס. קופיקו מתגייס להבטיח שתמר תהנה מהפינוק בספא וששונה תהנה מתעלוליו.

הקניון יצא במבצע בו הקונה המליון יזכה בקניות חינם, שלומקה ואברום מתחרים על המקום ובינתיים הבנות כבר מתכננות את השופינג. קופיקו ונגה פותחים דוכן למכירת דברים משומשים.
שלומקה ושושנה מתחרים בדרך הביתה על מקום החנייה, שלומקה מועמד לעונש על נהיגה במהירות מופרזת ואברום הסנגור מנסה לחלץ אותו בשיטות מפוקפקות. רגע לפני גזר הדין קופיקו מגיע להציל את המצב.

ופיקו מציל מידיו של חיים תרנגול ברווז פצוע כנף ורוצה לשמור עליו בבית לזר עד שיבריא. לאחר שהברווז נחת לשושנה על הראש וקורע לה את השמלה היא תעשה הכל כדי להיפטר ממנו וקופיקו הרחום יעשה הכל כדי שישאר.לכל אחת מהמשפחות השכנות טלוויזיה חדשה והם מנהלים קרב שלטים. הופעות אופרה אצל תפוחי מול כדורגל אצל הלזרים. כשלטלוויזיה של שושנה מתחילים רצונות משלה היא מזמינה את גברת גוזה מוזה, מתקשרת מקצועית עם טלוויזיות
קופיקו חוטף מכה בראש והופך לטכנאי חשמל מוצלח בשם יוג'ין, במכה השניה הוא הופך לאינסטלטור מקצועי בשם אחמד ונקרא לטפל באמבטיה של שושנה, אולם בדיוק אז הוא מקבל את המכה השלישית שמחזירה אותו לקופיקו האמיתי.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה