קופיקו עונה 1

כשנגה חזרה מבית הספר וראתה את הדוד אבי שאלה אותו איזו מתנה הוא הביא לה. אבי אמר לה שהביא לה קוף. נגה שלא ידעה מיהו קופיקו אמרה שיש לה די צעצועים. אבל כשהיא יצאה למרפסת שם ישב קופיקו וראתה שהוא לא סתם קוף, אלא קוף פלאי שמדבר ומתנהג כמו לילד, היא הציעה לו שהם ישגעו את האחים שלה אורנה ויורם.
כשתמר ושלומקה לא היו בבית החליטו הילדים, אורנה, נגה ויורם לעשות מסיבה לחברה. לקופיקו היה רעיון גדול, לאפות עוגה. קופיקו והילדים התחילו להכין עוגה וכמובן שהיה שמח במטבח. מרוב תעלולים שכח קופיקו לשים אבקת אפיה בבצק ויצאה להם "עוגת פיתה"...וקופיקו מחליט לנסר את העוגה במסור במקום לחתוך בסכין.


תמר רצתה לנקות את הבית. שואב האבק התקלקל ולכן החלה לחבוט בשטיחים במחבט.

בבית היה בלגן, תמר בקשה מקופיקו לשפוך את המים מהדלי אך הוא שפך אותו מהמרפסת על הראש של אברום (השכן המצחיק מלמטה) השכן צעק, קופיקו צחק. 
לפתע נכנס שלומקה , תמר בקשה ממנו שיעזור לה לחבוט בשטיחים. אך שלומקה הסתלק, וחזר עם שואב אבק חדש.תמר שאלה את שלומקה למה הוא לא אוכל. הוא ענה שכואבות לו השניים. ואחרי העבודה ילך לרופא השניים.
מר ראתה שגם הכלב אינו אוכל לכן בקשה מיורם שיקח אותו לויטרינר. אך ליורם לא היה זמן.
לאחר שכולם יצאו מהבית חשב קופיקו שגם לכלב כואבות השניים,כי הוא לא אכל. לכן, הוא לקח את הכלב לרופא השניים של שלומקה, נכנס למרפאה, חיכה בתור וברגע שהרופא קרא "מי בתור?" הוא מיד נכנס , ושם את הכלב על כסא הטפולים..

עוזרת חדשה הגיעה לבית המשפחה. נודניקית של ממש, אלרגית לאבק ולכן לא מוכנה לנקות אבל, רבה עם הכלב ועם הילדים.
בחדר הילדים, כל מה שלא היה מונח במקום היא זרקה לפח- קלטות מחברות, צעצועים...הילדים לא מצאו את המחברות והספרים כי נדחפו אל מתחת למיטה. היא רבה עם קופיקו כל היום עד שלילדים וקופיקו נמאס מהעוזרת והם החליטו להפטר ממנה, ולקופיקו יש רעיון מצוין!
ושנה השכנה סיפרה שהיא הולכת לשפוט בתחרות ציורים, והיא זאת שתקבע איזה ציור יקבל פרס ראשון. כשקופיקו שמע מה אמרה שושנה הוא מחליט שגם הוא ישתתף בתערוכה. מוריד מהקיר תמונה ולוקח כל מיני צבעים שהמציא בעצמו. לוקח מכחול וקשקש קשקוש גדול על התמונה עד שלא זיהו את הציור האמיתי "ומגניב" את הציור לתערוכה.כשקופיקו שמע איך הילדים מתלהבים ממנחשת עתידות החליט שגם הוא יהיה מנחש עתידות סתם לשם השעשוע. התחפש למנחש עתידות כמו בסרטים שראה.. לקח " כדור זכוכית" ישב ליד בית הספר וחיכה שהילדים יצאו .
פתאום עברה לידו קבוצת בנות מכיתתה של נגה ושם חיכתה להם הפתעה....... הן פגשו את פיקוקה לה קוקה מנחשת העתידות.
שלומקה עמד לצאת למילואים, הוא היה בטוח שהמדים שלו נקיים כמו שהוא השאיר אותם כששב בפעם האחרונה מהמילואים. הוא לא ידע שקופיקו לבש את המדים שלו, שיחק איתם והם התלכלכו.
כששלומקה הוציא את מדיו וראה כמה הם מלוכלכים צעק על קופיקו שינקה אותם, מה שגרם לבעיות חדשות ומצחיקות עם שושנה השכנה ...
קופיקו קינא בשלומקה שיצא למילואים, והחליט להתחפש לחיילת ולהצטרף לצבא. הוא הגיע לבסיס ששם שרת שלומקה מחופש לחיילת אינדיאנית וסיפר לחיילת במשרד הצבאי שהוא נשלח למשימה סודית , אמר לה שעליה לצאת מיד לשטח האימונים ולחפש את שלומקה הקצין. כשהחיילת יצאה מהמשרד אז התחיל קופיקו לפעול ....


שלומקה מצא בשוק העתיקות מכשיר הקלטה ישן וקופיקו התלהב כששמע שהמכשיר מדבר.
שלומקה החליט להקים להקה לתחרות זמר. הוא הזמין עוד שני חברים והם ערכו חזרות במשך כל היום. קופיקו הסתובב סביבם ואטם את האוזנים בצמר גפן...
כשאיש לא היה בבית לקח קופיקו את מכשיר ההקלטה ויצא להקליט בשכונה.
הוא הקליט, את קולות הרחוב: טרקטור, אופנוע, מכוניות סירנות, נסע למשק חקלאי והקליט את קולות: הפרות, החמורים, הסוסים, התרנגולות התרנגולים ועוד...

קופיקו שישב והשתעמם בגינה, שמע פתאום שמישהו מתעטש, להפתעתו ראה שזאת נגה שחזרה חולה מבית הספר.
אמא אמרה לה לשכב ולמדוד חום, ולפתע חזרו גם יורם ואורנה, וגם להם חום . כל הילדים הלכו לשכב במיטה ואמא נתנה לכל אחד חלב בדבש. 
קופיקו שרצה לשמח את הילדים נכנס לחדרם פתח מוסיקה רעשנית , ורקד במיטותיהם.....
קופיקו התגנב אחרי שלומקה והבנות למגרש כדורסל לראות את התחרות שבה שיחק יורם. כשהוא ראה שקבוצתו של יורם עומדת להפסיד, ניגש קופיקו למאמן וביקש ממנו שיחליף אותו בשחקן אחר. אבל המאמן לעג לו ושלח אותו לשחק בגן, ואז עקב קופיקו בהפסקה אחרי אחד משחקני הנבחרת של יורם וכשהוא נכנס לשירותים סגר קופיקו את הדלת ,לבש חולצה של הנבחרת והלך לשחק במקומו.
הלילה האחרון של החופש הגדול. קופיקו ממש לא יכול היה לעצום עיניו מרוב שמחה. הילדים ילכו לבית הספר והוא יחזור לתעלולים שלו. אבל למה הבוקר לא מגיע? 
כל כמה דקות ניגש לילדים, העיר אותם ואמר להם שהבוקר כבר הגיע. אבל הילדים הצביעו על הירח ואמרו לו שעדיין לילה. קופיקו אמר להם שהשמש התחפשה לירח הילדים צחקו וחזרו לישון...


לאברום השכן המצחיק הבעל של שושנה צץ רעיון. כדי שקופיקו יפסיק את התעלולים שלו הוא ילמד אותו להיות חוקר טבע. לכן הוא הביא לו מיקרוסקופ, כשקופיקו הסתכל במיקרוסקופ התלהב כשראה איך השערה שלו נעשתה לפתע גדולה כל כך, ואז החליט להיות חוקר טבע. המחקר שלו הפך לתעלולים מצחיקים.


איש לא היה בבית, לקופיקו ויורם היה משעמם, הם זללו שזיפים ואחר כך זרקו אותם אחד על השני. השזיפים התנפצו עליהם ועל הקירות. באמצע מלחמת השזיפים נכנסה אמא ונדהמה לראות שהקירות מכוסים במיץ שזיפים. 
היא גערה בילדים ומיד הזמינה סייד לסייד את הבית. הבלגן היה גדול ולקופיקו לא היה איפה לישון כי סיידו את החדר שלו אך אז הוא מצא פיתרון... 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה